MAKIJAŻ PERMANENTNY

CO TO JEST?

Makijaż permanentny – makijaż stały, polegający na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Sposób nakładania podobny jest nieco do tatuowania, różnice są w grubości igieł oraz powierzchni skóry, w którą podaje się barwnik- przy makijażu permanentnym ingerencja jest płytsza. Igły są bardzo cieniutkie, a pigment (w postaci metabolicznie obojętnych dla organizmu granulek) podaje się powierzchownie.

DLA KOGO?

Makijaż permanentny nie maluje twarzy lecz podkreśla w sposób naturalny kontury. Można nim skorygować kształt ust – wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej ekstrawaganckim. Można również podkreślić kontur oczu. Kreski na powiekach u nasady rzęs są prawie niewidoczne, ale sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości. Korekty wymagają też często brwi – niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie, przerzedzone. Brwi dla oczu są tak ważne jak rama dla obrazu – ładne, dopasowane brwi idealnie podkreślają oczy, powiększają je, upiększają i odmładzają twarz. Makijaż permanentny sprawdza się także świetnie w maskowaniu defektów skóry – plam pigmentacyjnych, blizn, przebarwień.

JAKIE SĄ ZALETY?

To świetne rozwiązanie dla kobiet, które cierpią na poranny brak czasu. Idealne rozwiązanie dla kobiet uprawiających sporty (tusz czy eyeliner fatalnie się rozmazują) a także dla planujących pobyt w szpitalu. Ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii lub z powodu łysienia, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z różnych powodów. Oszczędność czasu oraz komfort. Z makijażem permanentnym zawsze wyglądamy dobrze – na basenie, na plaży, na działce, w środku nocy i w środku choroby 😉

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Może być wykonany metodą ombre (trwałość 2-3 lata), tzw. piórkową/microblading (trwałość ok 3 lat), tzw. metodą pudrową (trwałość 2-3lata), metodą klasyczną (trwałość 3-4 lata). Wybór metody zależy od tego, jakiego oczekujemy efektu. Metoda ombre czy pudrowa zapewnia pokrycie kolorem skóry z cieniowaniem dającym bardzo naturalny efekt. Metoda klasyczna to bardzo wyraźny, widoczny efekt dający możliwość uzyskania ostrego rysunku brwi. Metoda piórkowa to dorysowanie pojedynczych kresek udających włoski- dedykowana głównie dla skóry suchej, pergaminowej.

Sprawdź ceny naszych usług

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST

W zależności od preferencji może stanowić obrys konturu ust z delikatnym cieniowaniem, sprawiając, że będą wyraźniejsze i o bardziej regularnym kształcie, jednak pozostaną w naturalnym kolorze. Można również zdecydować się na pokrycie całych ust kolorem, co daje efekt delikatnie umalowanych ust. Proponujemy również metodę ombre – przy tej metodzie usta zostają zdecydowanie wycieniowane, aby uzyskały bardziej pełny kształt. Kolor może być ciemniejszy od naturalnego, zależnie od potrzeb (trwałość 3-5lat).

Sprawdź ceny naszych usług

MAKIJAŻ PERMANENTNY POWIEK

Dla wielu kobiet sporym problemem jest rysowanie na powiekach równych kresek kredką czy eyelinerem. Rozwiązaniem tego problemu są „kreski” wykonane na stałe. Mogą one przebiegać przy nasadzie rzęs dając efekt ich zagęszczenia, zastępować kredkę mocniej zaznaczając powiekę. Mogą być również grubsze i wyraźniejsze które maja zadanie udawać makijaż. Są również kreski ombre, przypominająca roztartą kredkę na oku (mega naturalny efekt!) (trwałość do 5 lat).

Sprawdź ceny naszych usług

CO BĘDZIE PÓŹNIEJ?

W zależności od metody, rodzaju skóry oraz dbałości o makijaż permanentny z czasem zacznie się on wyłuszczać – to naturalny proces. Wtedy mamy dwa wyjścia: nie robić nic i czekać cierpliwie aż kolor wyłuszczy się do zera ( nie znam jeszcze kobiety, która zrezygnowała z tej wygody i komfortu 🙂 ) albo odświeżyć makijaż 🙂 i taka usługa u mnie jest dożywotnio w jednej cenie niezależnie od czasu, metody i miejsca 🙂 misja zadbania o moje klientki na zawsze.