MEZOTERAPIA

Mezoterapia to działający miejscowo niechirurgiczny zabieg polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Wprowadzanie substancji aktywnych odbywa się za pomocą strzykawki z bardzo cienką igiełką. Efekty zabiegu są widoczne na kilkanaście dni po jego wykonaniu. Aby uzyskać najlepsze efekty dobrze jest wykonać kilka zabiegów w odstępach około 2 tygodni każdy.

Sprawdź ceny naszych usług
PRZEDPO

LIPOLIZA

PRZEDPO

Jest to proces rozkładu hydrolitycznego triacyloglicerolu (trójglicerydu) w tkance tłuszczowej prowadzący do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, które uwolnione do krwiobiegu, wychwytywane są przez większość tkanek (z wyjątkiem mózgu i erytrocytów) i estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody. Proces ten wykorzystuje się w medycynie estetycznej podczas zabiegu lipolizy iniekcyjnej.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w wybrane miejsca substancji, które powodują rozkład komórek tłuszczowych i przyśpieszają ich metabolizm.

Celem zabiegu jest redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej i MODELOWANIE sylwetki (nie odchudzanie).
Lipoliza wykonuje się za pomocą kilku iniekcji w wyznaczoną okolicę za pomocą strzykawki z cieniutką igiełką. Sam zabieg nie jest bolesny, odczucia dyskomfortu występują na kilka minut po iniekcji i trwają 5 do 10 minut. W dalszym procesie rozkładu tkanki tłuszczowej następuje obrzęk. Aby uzyskać najlepszy efekt wskazane są minimum 3 sesje w odstępach nie krótszych niż 2 tygodnie i nie dłuższych niż 3 tygodnie.

Proponowane okolice ciała:
podbródek, ramiona, kark, górna część pleców, dół pleców, podbrzusze, boczki, wewnętrzna strona ud, pośladki, zewnętrzna strona ud, kolana i inne.

Sprawdź ceny naszych usług

BOTOKS

Inaczej toksyna botulinowa. Substancja ta w zależności od podanej dawki wykazuje określone działanie lecznicze – np. w medycynie estetycznej przy walce ze zmarszczkami mimicznymi, leczeniu kurczu twarzy i powiek czy nadmiernej potliwości.

Zabieg jest przeprowadzany przez lekarza. Toksyna botulinowa jest aplikowana na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Umożliwia to dotarcie substancji czynnej w ściśle określone miejsce. Dzięki temu działa ona tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana. Zabieg trwa około 30 minut. Nie jest bolesny, więc nie wymaga znieczulenia. W przypadku dużej wrażliwości na ból może zostać podane znieczulenie miejscowe. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, jednak w dobie po zabiegu przeciwwskazany jest wysiłek fizyczny oraz spożywanie alkoholu. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach, jednak najlepiej widać je po upływie około 7-10 dniach. Organizm wraz z upływem czasu przeciwdziała botoksowi, wytwarzając w ciągu następnych miesięcy nowe włókna nerwowe. Aby utrzymać efekty, zabieg po tym czasie należy powtórzyć. Najczęściej jest to wskazane po ok. 6 miesiącach od botoksu, jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Gdy jednak pacjent nie zdecyduje się na powtórny botoks, skóra wraca do normalnej kondycji sprzed zabiegu i starzeje się zgodnie z procesami biologicznymi.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (głównie białka – albuminy)
 • schorzenia zapalne skóry
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • zażywanie antybiotyków aminoglikozydowych lub leków rozkurczowych
Sprawdź ceny naszych usług
PRZEDPO

KWAS HIALURONOWY

PRZEDPO

Wykorzystywany jest w medycynie estetycznej jako alternatywa dla operacji plastycznych mających na celu odmłodzenie twarzy. Stosowany jest do wygładzania różnego rodzaju zmarszczek, spłycenia blizn, lepszego wypełnienia policzków, uwydatnienia ust, modelowania twarzy i wiele innych.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest przy pomocy cienkiej igły, a zabieg trwa 30-45 minut w zależności od potrzeb. Przed zabiegiem stosowana jest maść znieczulająca. Skóra oczyszczana jest środkiem antybakteryjnym. Kolejny krok to iniekcja kwasu hialuronowego, na koniec twarz zostaje oczyszczona ponownie.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Przez najbliższe dwa tygodnie po zabiegu zalecane jest unikanie sauny i opalania. Przez pierwsze dni po zabiegu w miejscach iniekcji mogą pozostawać niewielkie zasinienia. Należy odpowiednio nawadniać organizm pijąc duże ilości wody nie gazowanej. Przez najbliższy miesiąc nie powinno się stosować innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w miejscu podania kwasu hialuronowego.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • Okres ciąży i laktacji
 • choroby nowotworowe
 • leczenie onkologiczne
 • infekcje i stany zapalne skóry
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Skłonność do blizn przerostowych
 • Aktywna opryszczka
 • Trądzik
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
Sprawdź ceny naszych usług

NICI LIFTINGUJĄCE PDO

Nici przeznaczone do bezinwazyjnego liftingu. Są całkowicie rozpuszczalne i wchłaniają się w ciągu 6-8 m-cy, a w miejscach ich aplikacji organizm wytwarza kolagen, dzięki czemu efekty zabiegu utrzymują się nawet do 3 lat. Pierwszy efekt zabiegu jest widoczny tuż po podaniu nici. Znaczącą poprawę uzyskuje się już po 3-4 tygodniach a najlepsze efekty widać po 2-3 miesiącach, kiedy organizm w pełni wyprodukuje kolagen.
Nici PDO posiadają medyczne certyfikaty bezpieczeństwa CE i są dopuszczone do stosowania w całej Unii Europejskiej.

Podawana pod skórę Nić PDO umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle. Następnie nici stopniowo rozpuszczając się stymulując produkcje kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, czyli lepszy przepływ krwi i dotlenienie skóry co powoduje, ze staje się ona gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Nici liftingujące to zabieg dla osób w wieku 30-65 lat. Dedykowane są głównie dla dolnych partii twarzy aby je ujędrnić, podnieść, zliftingować oraz wzmocnić skórę.

MIEJSCA STOSOWANIA

Szczególnie wiotka tkanka linii żuchwy, fałdy nosowo-wargowe, fałd podbródkowy, bruzdy „marionetki”, V lifting, szyja.
Ale również poziome i pionowe zmarszczki czoła, lifting czoła, podniesieni linii brwi.

ZALETY

 • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
 • wysoka skuteczność
 • brak nacięć i blizn
 • długotrwały efekt do 3 lat
 • nici są całkowicie wchłaniane
 • można powtarzać zabieg
 • nici nie są widoczne ani wyczuwalne
 • brak skutków ubocznych i komplikacji
 • brak okresu regeneracji

WYGLĄD SKÓRY PO ZABIEGU

Zaletą tej techniki jest bardzo niska inwazyjność. Zabieg trwa kilka minut i praktycznie nie pozostawia śladów, dzięki czemu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Istnieje ryzyko powstania niewielkich „siniaków” i delikatnego zaczerwienienia, które zanika w ciągu ok. godziny po zabiegu. Przy prawidłowej technice podania same nici nie są widoczne pod skórą, ale mogą być początkowo wyczuwalne przez pacjenta.

Sprawdź ceny naszych usług
PRZEDPO
USŁUGA CENA
Mezoterapia
Mezoterapia igłowa GŁOWY 400 zł
Mezoterapia igłowa TWARZY (czoło, okolice oczu, bruzdy nosowo wargowe, okolice ust) 200 zł
Mezoterapia igłowa TWARZ, SZYJA, DEKOLDT 300 zł
Lipoliza
Podbródka 200 zł
Obszaru ciała 300 zł
Botoks
1 okolica 390 zł
2 okolice 650 zł
3 okolice 800 zł
Kwas hialuronowy
1 ml kwasu hialuronowego 300 zł
Nici liftingujące PDO
1 nić (minimalna ilość nici podawana podczas 1 zabiegu to 10 sztuk) 40 zł